Sinefesto’nun Manifestosu!

Yayınlandı: Eylül 3, 2011 / Uncategorized

Sinema haberciliğine yeni bir soluk ve yeni bir bakışaçısı getirmeyi hedefleyen sinefesto.com, yaklaşık üç ay önce yayın hayatına“Merhaba!” dedi. “Sinema bir Şenliktir!” düşüncesini kendine slogan edinenSinefesto, genç bir ekip tarafından sinema sevdasıyla yoğrularak hazırlanıyor.
Sinema dünyasından son haberler, festivaller, kısafilmler, röportajlar, sinema ve edebiyat ilişkisi gibi birçok konudansinemaseverleri güncel olarak haberdar etmek amacıyla yola çıkan Sinefesto,sinema haberciliği ve sinema yazarlığı dünyasında kendine hatırı sayılır biryer edinmeyi istiyor. Üniversitelerin Sinema-TV bölümlerinde okuyanöğrencilerin de haberlerini ve yazılarını paylaşabileceği bir alan olacak.
Üniversitelerin Sinema-TV kulüpleri için bir fırsat

Önümüzdeki akademik eğitim yılında üniversitelerinSinema-TV kulüpleriyle birlikte Türkiye’nin en geniş sinema haber ağını kurmayıhedefleyen Sinefesto, ekibine katacağı gençlerle hem İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük illerden hem deAnadolu’nun diğer illerindeki gelişmelerden okuyucularını haberdar edecek.

Sinemanın her alanına değinilecek

Sinefesto, SineMüzik, Sinebiyat, SineDünya ve SineTVgibi bazı bölümleriyle de sinemanın farklı mecralarına dikkat çekmeyihedefliyor. Sinemaya emek veren herkesi baç tacı ediyor ve sinemaseverlerlebuluşturuyor. Yönetmenler, görüntü yönetmenleri, kurgucular, senaristler,müzisyenler ile yapılan röportajları önümüzdeki günlerde Sinefesto.com’daokuyabileceksiniz.

Heyecanlı genç yazarlar, ustalarla birlikte olacak

Genel Yayın Yönetmenliğini Muhammed Uyar’ın yaptığıSinefesto’nun yazarları arasında Meryem Genç, Aslı Arıcı, Sevilay Bingöl,Abdurrahman Badeci, Oktay Çelik gibi genç yazarların yanı sıra ünlü oyucu AliNuri Türkoğlu’da var. Sinefesto yazar kadrosunu üniversitelerdenakademisyenlerle zenginleştirmeyi planlıyor.

Sinefesto genç, hızlı ve yeni; ama dolu dolu geliyor!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s