Arabalar 2 / Cars 2

Yayınlandı: Ağustos 19, 2011 / Arabalar 2, Brad Lewis, Cars 2, Cem Yılmaz, Emily Mortimer, John Lasseter, Michael Caine, Owen Wilson, Vizyondakiler

Yıldız yarışçı Şimşek McQueen (orijinal ses: OwenWilson) ve çekici Mater (original ses: Larry The Cable Guy) Arabalar 2’dedünyanın en hızlı arabasını belirlemek için düzenlenen ilk Dünya GrandPrix’inde yarışmak için denizaşırı ülkelere gidince dostluklarını da heyecanverici yeni yerlere götürüyorlar. Fakat şampiyonluğa giden yol Mater’inentrikalı bir maceraya girişmesiyle birlikte çukurlarla, dolambaçlarla veşamatalı sürprizlerle dolar. Mater kendisini iki arada bir derede bulur: YaŞimşek McQueen’e bu büyük yarışta yardım edecektir ya da usta İngiliz casusuFinn McRoket (original ses: Michael Caine) ve stajyer ajan Holley Shifwell(original ses: Emily Mortimer)’in yürüttüğü çok gizli görevde yer alacaktır.Mater’in aksiyon dolu macerası onu Japonya ve Avrupa sokaklarında tehlikeli birkovalamacaya sürükler. Peşinde dostları vardır ve bütün dünya izlemektedir. Butempolu eğlencede renkli yeni otomobiller, acımasız kötüler ve uluslararası biryarış rekabeti var. 

John lasseter 2006 Altın Küre ödüllü Arabalar’dansonra serinin ikinci filmi için yine direksiyon başında. Arabalar 2’ninyardımcı yönetmeni ise Oscar® ödüllü Ratatuy filminin yapımcısı olan BradLewis. Yapımcılığı görsel efekt sektörünün deneyimli ismi Denise Ream (YukarıBak filminin yapımcısı, Yıldız Savaşları III, Sith’in İntikamı filminin görselefekt yapımcısı) üstleniyor. Film 19 Ağustos 2011’de, Disney Digital 3D ve IMAX3D seçenekleriyle gösterime giriyor.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s