“Vatan Kanatlarımızın Altında”

Yayınlandı: Ağustos 11, 2011 / Anadolu Kartalları, Haber, Pek Yakında

Fida Film’in yapımcılığını üstlendiği AnadoluKartalları filminin Konya, İzmir, Ankara ve Eskişehir’de gerçekleştirilençekimleri tamamlandı. Çekimler Ağustos ayının sonunda İstanbul’da devam edecek.

Geçtiğimiz hafta izleyicinin beğenisine sunulanAnadolu Kartalları filminin teaser afişleri büyük ilgi gördü. Bir haftadayaklaşık 50.000 kişinin oy kullandığı dört farklı afiş arasında, “bir savaşpilotunun gözünden takım arkadaşları görülen” dört numaralı afiş bir adım öndegidiyor.

http://www.anadolukartallarifilm.com resmi internetsitesinden de katılım sağlanabilen afiş oylaması 10 gün daha devam edecek.

Yine Anadolu Kartalları filmi için Martien Heijmentarafından tasarlanan uçuş peçi de, havacılığın vazgeçilmez unsurlarından.

Tüm dünya havacılığında genel olarak, sol kola ülkebayrağı veya uçulan üsse ait peç takılır. Sağ göğüs üzerinde filo amblemininyer aldığı peç, sol göğüs üzerinde ise uçuş saatini de belirten pilot brövesibulunur.  Sağ kola takılan peç ise uçulanhava aracını sembolize eder. Bunun yanısıra; tatbikatlar, özel görevler veyauçuşlar için de üs personeli tarafından peçler tasarlanır.
Türk Hava Kuvvetleri’nin 100. kuruluş yılında çekilen Anadolu Kartalları filmi için de, film çekimlerinin bir bölümünün yapıldığı Konya 3. Ana Jet Üssü ve Martien Heijmen tarafından film anısına özel bir peç hazırlanmıştır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s