Daha İyi Bir Dünyada / Haevinen / In a Better World

Yayınlandı: Nisan 25, 2011 / Daha İyi Bir Dünyada, Haevinen, In a Better World, Mikael Persbrandt, Susanne Bier, Trine Dyrholm, Ulrich Thomsen, Vizyondakiler

“In A Better World, toplumu ve kişisel hayatlarımızı kontrol etmeye çalışırken karşılaştığımız sınırlamaları araştırıyor.

Kendi “ileri” dünyamız daha iyi bir dünya için model oluşturuyor mu yoksa aynı yasasızlıkta bulunan kargaşa toplumumuzun altını kazıyor mu, diye soruyor.

Kaosa bağışıklığımız mı var yoksa belirgin şekilde kargaşanın etrafında mı dönüyoruz?

Susanne Bier
Anton Danimarka’nın cennet gibi bir şehrinde oturan ve Afrika göçmen kampındaki işine trenle giden bir doktordur. Bu iki son derece farklı dünya o ve ailesini, intikamla bağışlama arasında zor seçimlere iten anlaşmazlıklarla karşı karşıya bırakır.
İki oğulları olan Anton ve karısı Marianne, ayrı yaşıyorlar ve  boşanma olasılığı konusunda çekişiyorlar. Büyük oğulları on yaşında ki Elias, okulda serserilerce rahatsız ediliyor. Bu durum, babası Claus’la Londra’dan taşınan yeni çocuk  Christian’ın onu korumasıyla son buluyor. Christian’ın annesi kansere karşı savaşını kaybetmiş ve Christian onun ölümünden fazlasıyla üzgün…

…Elias ve Christian kısa zamanda sıkı bağlar kuruyorlar. Ama Christian Elias’ı trajik sonuçları olan bir intikam olayına karıştırınca dostlukları test ediliyor ve hayatlar tehlikeye atılıyor.Sonuçta insani duyguların, acıların ve empatinin karmaşıklığıyla başa çıkmalarına yardım etmek ailelerine düşüyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s