Arı Kovanına Çomak Sokan Kız / The Girl Who Kicked The Hornet’s Nest

Yayınlandı: Nisan 1, 2011 / Annika Hallin, Arı Kovanına Çomak Sokan Kız, Daniel Alfredson, Lena Endre, Michael Nyquist, Noomi Rapace, Stieg Larsson, The Girl Who Kicked The Hornet's Nest, Vizyondakiler


Gösterim Tarihi: 01 Nisan 2011
Dağıtım: Tiglon Film
İthalat: Kalinos Film
Yönetmen: Daniel Alfredson
Senaryo: Ulf Ryberg, Stieg Larsson
Görüntü Yönetmeni: Peter Mokrosinsk
Kurgu: Håkan Karlsson
Süre: 142 dk
Oyuncular: Noomi Rapace, Lena Endre, Annika Hallin, Michael Nyquist

Stieg Larsson’un tüm dünyayı kasıp kavuran bir fenomene dönüşen; polisiye türünde yeni bir çağ başlatan ve rekorlar kıran, 2012’de David Fincher tarafından Hollywood’a da uyarlanması planlanan seri Millennium Üçlemesi’nin son bölümü “THE GIRL WHO KICKED THE HORNET’S NEST / ARI KOVANINA ÇOMAK SOKAN KIZ” 01 Nisan’da sinemalarda!

Arı Kovanına Çomak Sokan Kız, asi hacker Lisbeth Salander rolüyle parlayan Noomi Rapace ve sadık arkadaşı Mikael Blomkvist’i canlandıran Michael Nyqvist’i yeniden ve son kez biraraya getiriyor.

Konu:

Stieg Larsson’un milyonlar satan kitabından uyarlanan bu filmde; Lisbeth Salander kafasında bir kurşunla bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde yatmaktadır. İyileşir iyileşmez de kendisini doğrudan hapse yollayacak, üç cinayetten yargılanacağı duruşmaya götürülecektir. Davasını hayatı pahasına savunan Salander, gazeteci Mikael Blomkvist’in de yardımıyla masumiyetini kanıtlamaya ve kendine acı çektiren sistemin mimarı olan derin devletin sırlarını ortaya çıkarmaya çalışacaktır.

“Millennium Üçlemesi’nin sonuncu ve en iyi filmi.” – Richard Corliss, Time Magazine

“Lisbeth Salander’in hikayesine son derece tatmin edici bir son.” – Betsy Sharkley, Los Angeles Times

Yönetmen Hakkında / Daniel Alfredson

1959 yılında İsveç’in Stockholm kentinde dünyaya gelen Daniel Alfredson, aralarında İsveç Ulusal Film Ödülü sahibi Tic Tac(1997) ve Ulusal Film Ödülü adayı Wolf (2008) da olmak üzere çok sayıda ödüllü film çekti. 2009 yılında, Stieg Larsson’un dünya çapında çok satan romanından uyarlanan Ateşle Oynayan Kız’ın yönetmenliğini üstlendi.

“Salander çok sıradışı bir karakter. Onu tanımak istiyorsunuz. Bütün geçmişini bilmek, onu görmek ve sırlarını öğrenmek istiyorsunuz…” – Daniel Alfredson


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s