Sinemanın Tanrısından sinemaseverlere müthiş hediye mi geliyor…

Yayınlandı: Eylül 28, 2010 / Fear And Desire, Haber, Stanley Kubrick
Sinema sanatına gönül vermiş herkes bilir ki Kubrick’in Fear And Desire’ını izleyebilmek mucize ile eşdeğerdedir. Özellikle Kubrick hayranları için sonsuza dek sürse bile asla vazgeçilmeyecek bir bekleyiştir…
Yönetmenin 1953’de arkadaşlarından ve akrabalarından aldığı paralarla çektiği, her şeyini üstlendiği ama sonrasında içine sinmediği için tüm kopyalarını topladığı Fear And Desire nihayet arşivlerde yerini alabilecek (mi?).
Kayıp filmlerin bulunuş öyküleri her zaman ilginç olmuştur. Orijinal negatifinin Porto Riko’da kullanılmayan bir film labaratuarında bulunduğu haberi de sinemaseverleri şaşırtmalı mı, yoksa aslında son derece olağan bir durum mu?
Herşey bir yana, restorasyon girişimi onaylanan film için sorulması gereken soru şu; Kubrick de onaylar mıydı? Stanley Kubrick mükemmeliyetçiliğinde beğenilmemiş bir film olsa bile izleyici olarak bizler bir Kubrick eserinden neler bekleyeceğimizi biliyoruz, bu yüzdendir ki; Kubrick’in de onaylayacağını farzederek Fear and Desire’ı heyecanla bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s