Bir Çizgi Roman Uyarlaması da İspanya’dan

Yayınlandı: Eylül 7, 2010 / Álex de la Iglesia, Edgar Pierre Jacob, Haber, La Marque Jaune, The Oxford Murders, The Yellow Mark

The Oxford Murders filmi ile tanınan İspanyol yönetmen Alex de la Iglesia uzun süredir planladığı yeni projesi için finansman buldu. Variety sitesinde yayınlanan habere göre Belçika’nın en önemli çizgi romanlarından Edgar Pierre Jacob’un eseri La Marque Jaune (The Yellow Mark) adaptasyonu için Tornasol Films şirketi 38.8 milyon dolar teklif etti.
Tornasol Films ile Fabrique Prodüksiyon şirketi anlaşmadan son derece umutlu çünkü, daha önce beraber çalıştıkları, yönetmenin The Oxford Murders adlı filmi sadece İspanya’da onlara 12.4 milyon dolar kazandırmıştı.
La Marque Jaune çizgi romanı Captain Francis Blake ile bilim adamı Philip Mortimer’in işlediği suçların ardından sarı bir işaret bırakan gölge bir karakteri bulmaya çalışmalarını konu alıyor. Bir süre Tintin serisi içinde yer alan hikayeler daha sonra popülerleşmiş ve 1956 yılında bir albümde tüm çizimler toplanmıştı.
Şu an senaryo aşamasında olan film, 1950’ler İngilteresinde geçecek bir atmosferle İspanya’da Luz Stüdyoları’nda çekilecek.
Kaynak: sinemanik.blogspot.com
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s