Aydan Şener, Sinemalife’a konuştu

Yayınlandı: Nisan 5, 2010 / Dergi, Haber, haberler, Sinemalife
Türkiye’nin İlk Online Sinema Dergisi Sinemalife’ın, nisan sayısı yayınlandı. Bu yıl 29. kez düzenlenecek Uluslar arası İstanbul Film Festivali’ni kapağına taşıyan Sinemalife aynı zamanda festivalin nabzını da tutacak. Uzun zamandır sesi soluğu çıkmayan televizyon filmleri ve dizileriyle her zaman aranılan yüz olan Aydan Şener’e bu sayıda sayfalarını açtı Sinemalife. Ayrıca ‘Yüreğine Sor’ filminde başarılı bir performans sergileyen Kenan Ece ile filmin paralelinde farklı dünyaları sorgulayan bir söyleşi de yer alıyor.
Bu önemli söyleşi haberlerinin yanında dergide ilgi çekici özel dosyalara da yer veriliyor. Fransa’da televizyonun insanları ne ölçüde manipüle edip neler yaptırabildiğini göz önüne serdiği Christophe Nick’in ‘Ölüm Oyunu’ belgeselini Sinema Terapi’de okuyabilirsiniz. Beyazperdenin sessiz adamı Charlie Chaplin’in doğum günü vesilesi ile meraklısı için çok özel bir dosya da derginin sayfalarında. Ayrıca matematik dahisinden gizli ajanlığa soyunan Matt Damon ve bazen sert bazen yumuşak tavırlarıyla dikkat çeken Jennifer Garner’a ‘zoom’ yapılıyor.
Öte yandan ‘Ne Varsa Eskilerde’ ve animasyon severler içinde ‘Düş Perdesi’ başlıklı köşelerimiz bu ayda takip edebileceksiniz. “Türk Sineması’nda Gecekondu Gerçeği” Baha Özbek’in kaleminden çıkarken, Masal Perdesi, To Be Continued, Kült Diye, Kayıp Bakışlar köşeleri ile de sinemaya farklı bir pencereden bakacaksınız. Vizyondakiler, sanal kadraj, beyazperdeden haberler, pek yakında girecek filmlerin de yer aldığı nisan sayısında yeni çıkan DVD’ler ile birlikte ayın Blu-Ray’inden de haberdar olacaksınız. Ayrıca dergide gösterimdeki filmlerin eleştiri yorumlarını da bulabilmeniz mümkün. DVD ödüllü yarışma sayfasında okuyucuyu sürprizlerin beklediği http://www.sinemalife.com bir tık uzağınızda.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s